Barátság 21 Sport Egyesület 3. születésnapja!

Posted in Legközelebbi Program, Szülinapok by Peti on 2011. november 11. péntek

Barátság 21 Sport Egyesület 3. Születésnapja!


2011. 11. 11. -én (pénteken) 3. születésnapját ünnepli egyesületünk!

Mint, ahogy az eddigi szülinapok is, most is az Ózon Panzió különtermében lesz megtartva a Márton nappal egybekötött születésnapi buli.

A szülinap kezdete: 18:15

B O L D O G   S Z  Ü L E T É S N A P O T !

III. Barátság 21 Kupa

Posted in III. Barátság 21 Kupa 2011, Legközelebbi Program by Peti on 2011. október 21. péntek

III. Barátság 21 Kupa

3. alkalommal kerül megrendezésre egyesületünk minden évben megrendezett teremlabdarúgó tornája! Idén a kupát 2 helyszínen 8 csapat részvételével rendezzük meg!

Ideje: 2011. november 5.

Helyszínek:

1: Arany János Gimnázium és Általános Iskola tornaterme
4400 Nyíregyháza, Ungvár Sétány 22.

2: Szőlőskerti Általános Iskola tornaterme
4432 Nyíregyháza-Nyírszőlős, Kollégium u. 54.

Résztvevő csapatok:

  • Barátság 21
  • Ózon Panzió
  • Art-Vital
  • Papíro-sokk
  • Magyar Tamás csapata
  • Tip-Top
  • Szőlőkerti Tanárok
  • Tiszavasvári Old Boys

Csapatok színei:

  • Barátság 21 – Piros
  • Ózon Panzió – Fehér
  • Art-Vital – Szürke
  • Papíro-sokk – Sötétkék
  • Magyar Tamás csapata – Citromsárga
  • Tip-Top - Fehér-fekete
  • Szőlőkerti Tanárok
  • Tiszavasvári Old Boys

Gyülekező: 8:40-kor az Arany János Gimnáziumban

Program:

  • 9:00: Megnyitó (A tornát megnyitja Kantár Attila)
  • 9:10: Játékszabályok ismertetése
  • 9:15: Közös zenés bemelegítés
  • 9:30: 4 csapat átutaztatása a Szőlőskerti Iskolába
Szőlőskerti Iskola :
  • 10:00 – 10:40: Tip-top – Barátság 21
  • 10:50 – 11:30: Tiszavasvári Old Boys – Art-Vital
  • 11:40 – 12:20: Tip-top – Tiszavasvári Old Boys
  • 12:40 – 13:20: Barátság 21 – Art-Vital
  • 13:30 – 14:10: Tip-Top – Art-Vital
  • 14:20 – 15:00: Barátság 21 – Tiszavasvári Old Boys
Arany János Gimnázium:
  • 10:00 – 10:40: Ózon – Papíro-sokk
  • 10:50 – 11:30: Szőlőskert – Magyar Tamás csapata
  • 11:40 – 12:20: Ózon – Szőlőskert
  • 12:40 – 13:20: Papíro-sokk – Magyar Tamás csapata
  • 13:30 – 14:10: Ózon – Magyar Tamás csapata
  • 14:20 – 15:00: Papíro-sokk – Szőlőskert
  • 15:45 – 16:25: Helyosztó a harmadik helyért
  • 16:35 – 17:15: DÖNTŐ
  • 17:25 – 17:45: GÁLAMECCS: KUPA VÁLOGATOTT – NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC
  • 18:00: Eredményhirdetés
  • 18:15: Vacsora

A mérkőzések 2 x 20 percesek lesznek.
Akik a Szőlőskerti Iskolában játszanak, azokat busz szállítja ki Nyírszőlősbe és hozza vissza.


Torna alatti fakultatív programok:

  • 10:00 – 18:00: Uszoda, szauna
  • 10:00 – 18:00: Büfé
  • 10:00 – 18:00: Csocsó
  • 10:00 – 18:00: Ping – Pong
  • 10:00 – 18:00: Rock Party az aulában (régi rock filmek nézése, CD-k hallgatása, beszélgetés, ismerkedés)
  • 10:00 – 18:00: Ingyenes ásványvíz, csapolt és dobozos sör a csapatok felajánlásával
  • 9:00 – 18:00: Egészséges ételek bemutatója és kóstolása a tornaterem előtt. (Pethőné Erika)

A rendezvény támogatói:

  • SZABOLCS TAKARÉKSZÖVETKEZET
  • TISZAVASVÁRI TAKARÉKSZÖVETKEZET
  • BACSÓ ISTVÁN
  • ÓZON PANZIÓ
  • ELLÁTÓHÁZ KFT
  • NYÍRPAPÍR KFT
  • ARANY JÁNOS GIMNÁZIUM
  • SZŐLŐSKERTI ÁLTALÁNOS ISKOLA
  • KELET – COPY BT

Tavaszi villám labdarúgó torna 2011

Posted in Barátság 21 Kupák by Peti on 2011. május 21. szombat

Tavaszi villám labdarúgó torna

Egyesületünk első alkalommal rendezi meg a Tavaszi villám labdarúgó tornát, amely 4 csapat részvételével zajlik. Ez a torna nem kizárólag a labdarúgásról szól, hiszen az mérkőzések után lehetőség van úszásra, szaunázásra, majd utána egy vacsora keretében megtörténik az  eredményhirdetés, a kupa és az ajándékok átadása, majd következik a BL döntő közös megtekintése.

Időpont: 2011. május 28.

Résztvevő csapatok:

  • Barátság 21 Egyesület
  • Ózon Panzió
  • Szabolcs Takarékszövetkezet
  • Magyar Tamás csapata

Helyszín: Arany János Gimnázium és Általános Iskola tornaterme
4400 Nyíregyháza, Ungvár Sétány 22.

Csapatok színei:

  • Barátság 21 – Sötét kék
  • Ózon Panzió – Fehér
  • Szabolcs Takarékszövetkezet – Világos kék
  • Magyar Tamás csapata – Sárga

Gyülekező: 13:30 – 13:45

Program:

  • 13:55 : Megnyitó

 

  • 14:00 – 14:30 : Barátság 21 Egyesület – Magyar Tamás csapata
  • 14:35 – 15:05 : Szabolcs Takarékszövetkezet – Ózon Panzió
  • 15:10 – 15:40 : Barátság 21 Egyesület – Szabolcs Takarékszövetkezet
  • 15:45 – 16:15 : Magyar Tamás csapata – Ózon Panzió
  • 16:20 – 16:50 : Barátság 21 Egyesület – Ózon Panzió
  • 17:00 – 17:30 : Szabolcs Takarékszövetkezet – Magyar Tamás csapata

 

  • 17:30 – 18:45: Uszoda, szauna használati lehetőség
  • 19:00: Vacsora (Menü: Csülök-köröm pörkölt)

 

  • 20:30: BL DÖNTŐ MEGTEKINTÉSE KIVETÍTŐN

/strong

2. születésnap!

Posted in Szülinapok by Peti on 2010. november 10. szerda
Csütörtökön fél hétkor találkozunk az Ózonban, a BARÁTSÁG 21 SE.  2. szülinapi partyján.

Megemlékezünk Szent Mártonról és a libáiról és iszunk a sikeres barátság 21 kupára is egy kis új bort, valamint egy kis régi pálinkát.

Szeretném, ha mindenki jönne.

Liskány István

SZÍNES TINTÁK

Posted in Arany Görbe Kör programok by Peti on 2010. október 10. vasárnap No Comments yet

A

Barátság 21 Egyesület,

a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház

és az Arany János Általános Iskola és Gimnázium

közös szervezésében 5. alkalommal kerül megrendezésre az

Arany Görbe Kör elnevezésű előadás.


Ötödik alkalommal a LÉLEK HOSSZA című előadás kerül bemutatásra!


Időpont: 2011. április 8.

Kezdete: 19:00

Helyszín: Arany János Gimnázium Aulája

Belépő: 500 Ft

A LÉLEK HOSSZA

zenés játék
Radnóti Miklós művei alapján írta: OLT TAMÁS

Rendező: OLT TAMÁS

SZEREPLŐK:

JENEI JUDIT
SZALMA NOÉMI
FELLINGER DOMONKOS
PÁSZTOR PÁL

Látvány: LÁSZLÓ RITA EMŐKE

Zenei összeállító: OLAJOS GÁBOR

Koreográfus: SZALMA NOÉMI, PÁSZTOR PÁL

A DARAB

„Ha valóban van még elvégezni való munkám itt, nem pusztulhatok el. S ha elpusztulok, akkor nem volt már értelme annak, hogy éljek. Tegnap éjjel a polcokat néztem. A nagy életművek mind ezt bizonyítják.. és ahogy születtem,- mert születtem valamire, különben miért lett volna az áldozat.”

Radnóti Miklós, Napló, 1941. április 10.

KRITIKÁK

A lélek vérző lámpái
Radnóti-emlékműsor a MŰvész Stúdióban

Amikor az előadás után a kijárathoz araszolunk, s egy meglett férfikorú néző szemérmesen szemét törölgeti, úgy tűnik, a MűVész Stúdióban olyasmi történt, ami ritkán adódik: egy alapvetően irodalmi ihletettségű est ébresztette föl a részvét és katarzis aligha meghatározható érzelmeit. A lélek hossza Radnóti Miklós sorsát, költészetét állította elénk. Úgy hozta közel, hogy nemcsak a költőt láttatta, hanem – sajátos pozíciót választva – az embert idézte meg.
A középiskolai irodalomoktatásban a diákok talán éppen vele kerülnek a legmeghittebb kapcsolatba. Alakja, lírájának a haláltudattól erőteljesen áthatott, a tragikum és az idill kettős ölelésében kiteljesedő világa, illetve tragikus végzete megindító élményként íródik be a fiatalok tudatába. A Móricz Zsigmond Színház ifjú művészei – nyilván saját Radnóti-élményüket is mozgósítva – mutatták fel a huszadik század (Pilinszkyvel szólva) „szituációs zsenijét”. Az ötven perces „rendhagyó irodalom óra” úgy idézte meg az Ikrek hava, a Huszonnyolc év, a Két karodban, a Töredék, a Hetedik ecloga, a Levél a hitveshez, az Erőltetett menet, a Razglednicák szerzőjét, hogy a színház sajátos kifejező eszközeinek alkalmazása következtében a szó felerősödve, zenével, mozgással, (olykor humorral) gazdagodva a teljes embert vetítse elénk. A járkáló halálra ítéltet. Aki az „igazra tanú”. Akit „megölnek, mert maga sohasem ölt”.
A lélek hossza című produkció Olt Tamás forgatókönyve alapján készült. Olt Radnóti Miklós naplójegyzetei, levelei és versei alapján szerkesztette (és részben önállóan) írta meg a jeleneteket. Az irodalmi alkotásként is értelmezhető textusok kettős keretbe illeszkedtek: a Lager Heidenau-t idéző, „szögesdróttal beszegett, vad tölgykerítés, barak” tárgyi környezetét imitáló díszlet (látvány: László Rita Emőke), s az itt eclogát író, halott ikertestvérét vizionáló, élettel-halállal konokul szembenéző költő megelevenedő verssorai a néző tudatában Bori notesszé álltak össze. Olt Tamás elismerésre méltó érzékkel választotta ki Radnóti életének legdrámaibb történését, a pályáját végigkísérő, nyomasztó lelki teherré súlyosuló, folytonos lelkifurdalást generáló élményt: azt, hogy születésekor édesanyja és ikertestvére is meghalt. Az „ikret szülő anyácska: gyilkosod” emésztő önmarcangolásával, s a zsidó származás következtében 1933-tól tudatosuló halálra-ítéltetettséggel egyre eltökéltebben magyar költőként együtt élő, s ebből művészi sorsot teremtő én tárult föl a színpadon. Próza, vers, ének (zene: Olajos Gábor) harmonikus művészi egységbe olvadt, s már-már nem tudtuk kívülállókét hallgatni a lírai életmű közismert darabjainak szövegét, mert valami iszonyatosan szorongatta a szívünket. A tisztaság, a humánum, az ártatlanság veszendőségének fájdalma és tehetetlensége. Az Oly korban éltem én e földön józan felismerése és biblikus távlata. A részvét kegyelme.
A lélek hosszát (a tervek szerint később „rendhagyó irodalomóraként” is funkcionáló művet) Olt Tamás nemcsak írta és összeállította, hanem rendezte is. Színész kollégáiban olyan társakra talált, akik messzemenőkig partnerei voltak a vérbeli közösségi játékban. A tisztaságát, szeretteljes egyéniségét, a humánumát a halál közvetlen közelében is őrző Radnótit Fellinger Domonkos eszköztelen szépségű átlényegüléssel mutatta meg. A költő közeli-távoli hozzátartozói-barátait-ismerőseit Szalma Noémi, Jenei Judit és Pásztor Pál magas fokú érzékenységgel jelenítette meg. A különböző figurákat olykor csak egy sapka, egy kendő felvételével jelezték: a verseket összekötő közjátékokban így rekonstruálták Radnóti életének egy-egy emlékezetes epizódját. Az est érzelmi magaslati pontján elhangzó Levél a hitveshez, valamint (Olt Tamás kitűnő alakkettőzésének eredményeképpen) a produkcióban végig jelenlévő alteregó lelepleződésének döbbenete kivételes színházi pillanatokban manifesztálódott. Az élményt nagyban gazdagította László Rita Emőke Kassák tipográfiai és képarchitektura-kísérleteire emlékeztető, könyvlapokat idéző, hajtogatható díszlete, amely asszociatív módon funkcionált. A benne fel-felsejlő verssorok, s a fekete háttérből vakító fehéren elővillanó lágerkerítés drótjai végül egyetlen könyvbe záródtak, maguk is irodalommá lettek, hogy a kötet a „rettentő szavak tudósát”, Ésaiást említő záró mondatot követően, immár a teljes sötétségben, hatalmas robajjal zuhanjon a földre.
Az est az egyenként kialvó, vérző léleklámpácskáival a zene, a ritmus, a mozdulat, a szó: a lélek nyelvén hozta közel a befogadóhoz Radnóti világát. Az előadás címe a Levél a hitveshez 32. sorát, egyben a pokolból mindenáron hazatérni akaró lírai ént idézte. Azt, aki 1944 őszén a „2X2 józanságával” mérte fel élet és halál távlatait, Žagubica fölött a hegyekben.

Karádi Zsolt – Nyíregyházi Napló



II. Barátság 21 Kupa

Posted in II. Barátság 21 Kupa 2010 by Peti on 2010. szeptember 29. szerda

Idén is megrendezzük a Barátság 21 Kupát,
egyesületünk évente megrendezésre kerülő labdarúgó tornáját!


Ideje:
2010. november 6.

Résztvevő csapatok:

  • Barátság 21
  • Ózon – Barátság 21 “Old Boys”
  • Art-Vital
  • Szabolcs Takarékszövetkezet
  • ExPiszke-Nyírpapír

Helyszín: Arany János Gimnázium és Általános Iskola tornaterme
4400 Nyíregyháza, Ungvár Sétány 22.

A csapatok színei:

  • Barátság 21 – Piros
  • Ózon-Barátság 21 “Old Boys” – Fehér
  • Art-Vital - Szürke
  • Szabolcs Takarékszövetkezet – Kék
  • ExPiszke-Nyírpapír – Sötétkék

Gyülekező: 9:00

Program:

  • 10:00: Megnyitó: A rendezvényt megnyitja: Kantár Attila és Bak Tibor
  • 10:10: Játékszabályok ismertetése: Schwegler Mihály
  • 10:15: Közös zenés bemelegítés
  • 10:30: Nyitómeccs!: Art-VitalExPiszke-Nyírpapír
  • 11:05: Ózon-Barátság 21 “Old Boys” – Barátság 21
  • 11:40: Art-VitalSzabolcs Takarékszövetkezet
  • 12:15: ExPiszke-NyírpapírBarátság 21
  • 12:50: Ózon-Barátság 21 “Old Boys” – Szabolcs Takarékszövetkezet
  • 13:30: Art-VitalBarátság 21
  • 14:05: ExPiszke-Nyírpapír – Ózon-Barátság 21 “Old Boys”
  • 14:40: Barátság 21Szabolcs Takarékszövetkezet
  • 15:15: Art-Vital - Ózon-Barátság 21 “Old Boys”
  • 15:50: Zárómeccs! ExPiszke-NyírpapírSzabolcs Takarékszövetkezet

A meccseket 2 x 15 perces formában játszuk.
Két meccs között 5 perc szünet lesz.

Kezdőrúgás elvégzésének joga megvásárolható: A licit induló ára 20.000 Ft!

Játékvezető: Veress László (nemzetközi Futsal játékvezető)

Torna alatti fakultatív programok:

  • 10:30-12:00 Zenés spinning bemutató. (Kerékvár)
  • Uszoda és Szauna használata egész nap.
  • Egészséges ételek bemutatója és kóstolása a tornaterem előtt. (Pethőné Erika)
  • Büfé jelleggel ingyenes zsíros kenyér, hagyma, uborka, csapolt sör.

Eredményhirdetés:

  • Helyszín: Ebédlő
  • Időpont: 17:30
  • Kupák átadása (1. 2. 3. helyezett, legjobb góllövő, legjobb kapus)
  • 18:00 Vacsora (Babgulyás, túrós béles)

A rendezvény támogatói:

  • BACSÓ ISTVÁN
  • VELA KFT
  • TAX-TIR KFT
  • KELET-COPY BT
  • HAJDU ATTILA
  • TISZAVASVÁRI TAKARÉKSZÖVETKEZET
  • SZABOLCS TAKARÉKSZÖVETKEZET
  • ARANY JÁNOS GIMNÁZIUM
  • ÓZON PANZIÓ

A kupa végeredménye

Tavalyi kupa erdménye

Kupa előzetes:

Következő programunk:

Posted in Legközelebbi Program by Peti on 2010. január 8. péntek

ÁPRILISI PROGRAM:

HORGÁSZVERSENY GÉBERJÉNBEN


Időpont: 2011. április 16.

Helyszín: Géberjén, Holt-Szamos part

Indulás: 9:00

Gyülekező: 8:45

Utazás: Kisbusszal


Program:

- 9:00 Indulás Nyíregyházáról

- 10:00 Érkezés Géberjénbe (házigazda: Liskány István)

- 10:05 Stégek elfoglalása, horgászhelyek kialakítása

- 10:10 Reggeli (zsíros kenyér, sült szalonna)

- 10:45 Foci a helyi közösségi ház udvarán (2×30 perc)

- 13:00 Ebéd (Halászlé, készíti: Bak Tibor)

- 14:00 Darts bajnokság

- 14:30 Sétahajózás a Szamoson

- 15:45 Tippverseny az esti Real Madrid – Barcelona meccsre

- 16:00 Eredményhirdetés (Nyeremény: 1 üveg pezsgő) (A halakat darabra számoljuk)

- 17:00 Indulás Nyíregyházára

- 18:00 Érkezés Nyíregyháza

Vendégek:

- Géberjén polgármestere

- Géberjén alpolgármestre

- Géberjén lelkésze




B A R Á T S Á G 2 1

« Előző oldal